امروز مجبور شدم کامپیوتر یک مشتری را به حالت Safe mode بوت کنم و از طریق خط فرمان ویروس را حذف کنم. به این دلیل که هر زمانی که ویندوز بالا می آمد، فایل قفل می شد و غیرقابل حذف شدن بود. به دلایل دیگری هم ممکن است که از خط فرمان استفاده کنید پس بهتره که با آن آشنا شوید.

اگر می خواهید بدانید که از خط فرمان ویندوز چطور می شود استفاده کرد، با من همراه باشید، چند مورد که بیشتر مورد استفاده هستند را بهتان نشان می دهم. برای اجرای خط فرمان کافی است به Start بروید و بر روی Run کلیک کنید و CMD را تایپ کنید. در ویندوز ۷ فقط روی Start کلیک کنید و CMD را تایپ کنید. در ویندوز ۸، می توانید بر روی دکمه Stat راست کلیک کنید و command prompt را انتخاب کنید.

حال پنجره بزرگ مشکی رنگی را می بینید که مکان نما در انتهای خط مشخصات کاربریتان قرار گرفته است.

حالا چه کار کنم؟ نمی توانم همه چیز را توضیح دهم، می توانید کار خدا را با نوشتن کلمه HELP در محیط MS DOS پیش ببرید تا یکسری راهنمایی ها را دریافت کنید.

وقتی این کار را انجام می دهید، لیستی از تمام دستوراتی که می توانید در MS DOS به کار ببرید،و توضیح کوتاهی در مورد چگونگی کار آن ها به شما نشان داده می شود.

همچنین می توانید اطلاعات جزئی تری در مورد پارامترها و همچنین طریقه استفاده از هر دستور با تایپ کردن نام دستور در کنار /? پیدا کنید. برای مثال، با تایپ CD/?، آموزش سریعی در مورد چگونگی استفاده از دستور CD به شما نشان داده می شود.

همانطور که در بالا نشان داده شده، دستور CD نام یا تغییر دایرکتوری فعلی را نشان می دهد. بناباین اگر می خواهید دایرکتوری فعلی پیش فرض کاربر را به دایرکتوری ویندوز ۳۲ تغییر دهید تا فایل ویروسی را پاک کنید می توانید به شکل زیر تایپ کنید تا به دایرکتوری موردنظر هدایت شوید.

دایرکتوری فعلی شما به صورت زیر تغییر می کند:

حال شما در دایرکتوری هستید، ممکن است بخواهید که تمامی فایل ها را ببینید. ابتدا می توانید دستور DIR را بنویسید و بر روی دکمه Enter فشار دهید. حال می توانید به لیستی از فایل ها و پوشه ها در دایرکتوری دسترسی داشته باشید. می توانید کلمه DIR/? را تایپ کنید و می توانید ببینید که چه پارامترهایی را می توانید به آن بدهید.

بهترین نرم افزارهای آهنگ گذاری روی عکس

استفاده از command prompt ویندوز

چگونه برای خواندن زبان برنامه ریزی کنیم؟

توانید ,دایرکتوری ,استفاده ,ویندوز ,تایپ ,دستور ,می توانید ,تایپ کنید ,خط فرمان ,کنید و ,توانید به

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

پرورش افکار و قانون جذب venoosgraf neginorkavir rasamhonarn WikiFax nojoom-akhtarshenasi تمدن سیاه فروشگاه اینترنتی اول مارکت jahanamii زبان آموزی